EL HİJYEN POLİTİKAMIZ
22 Şubat 2024

 EL HİJYENİ POLİTİKAMIZ

 

         Amacımız; yeni açılan bir hastane olmanın verdiği gururla, Hastanemiz Yönetiminin destek ve yardımlarıyla, Enfeksiyon Komitesi Birimi, Enfeksiyon Hemşiresi ve Kalite Biriminin öncülüğünde EL HİJYENİ konusunda tüm hastane çalışanları, hasta ve yakınlarını bilinçlendirmek ve el hijyeninin önemini etkili bir şekilde anlatmaktır.

        

          Hastane enfeksiyonu oluşturabilecek mikroorganizmalardan korunmak için EL HİJYENİ uygulaması hakkında çalışanlar, hasta ve yakınları yerinde gözlemlenerek eksik yapılan EL HİJYENİ' nin tam ve doğru şekilde yapılmasını  sağlayabilmek için yerinde gözlem ve  eğitimler yapılmaya devam edilmektedir. Bu eğitimler EL HİJYENİ slayt gösterileri ve hastanede bulunan tüm lavabolara el yıkamanın nasıl yapılacağı hakkında broşürler asılarak sürdürülmektedir.

        

         Basit gördüğümüz el yıkama işlemi aslında doğru yapmadığımızı ve covid gibi bir salgın hastalıkla mücadele ettiğimiz şu günlerde bile el yıkamanın hayatımızda ne kadar önemli olduğu hakkında bilinçsiz olduğumuzu gözlemlerimiz (El Yıkama İzlem Formu) sayesinde tecrübe etmekteyiz.

        

         Bu nedenle bu işlemin hayat kurtarıcı olduğunu anlamak, anlatmak için  EL HİJYENİ ÖNEMLİDİR! ve HAYAT KURTARIR! diyerek EL HİJYENİ oranını %100' lere çıkarmak için EL HİJYENİ'nin önemini tüm çalışanlarımıza, hasta ve yakınlarına ileterek bilinçlendirmek öncelikli politikamızdır.